Niekomercyjne badania kliniczne - zasady tworzenia wniosków grantowych do Agencji Badań Medycznych

BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA PRAOCWNIKÓW UMP

serdecznie zapraszamy na szkolenie pt. Niekomercyjne badania kliniczne-zasady tworzenia wniosków grantowych do Agencji Badań Medycznych.
Szkolenie odbędzie się w dniu 28 stycznia 2021 r. (czwartek) na platformie Teams.

Powołana w 2019 roku Agencja Badań Medycznych ogłasza corocznie konkursy na realizację niekomercyjnych badań klinicznych, gdzie średnia wartość jednego projektu wynosi 17 mln zł.
W 2020 r. 81 projektów badawczych uzyskało wsparcie ABM, z czego 44 projekty to badania kliniczne zgłoszone przez uczelnie medyczne. Kolejne konkursy będą ogłaszane już w I kwartale 2021 r.
Mamy wiele ciekawych projektów, które mogą uzyskać dofinansowanie. Tym samym możemy dołączyć do do grona liderów w zakresie niekomercyjnych projektów badawczych.
Nasza Uczelnia uzyskała dofinansowanie na utworzenie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych, które będzie wspierać Państwa w realizacji badań finansowanych z ABM, zwłaszcza w zakresie kwestii administracyjnych, formalnych i prawnych.

Szkolenie jest bezpłatne dla pracowników Uczelni.

Program szkolenia oraz zasady zgłoszeń: