Podyplomowe Studia Uzupełniające dla Osób Wykwalifikowanych

zapraszamy do udziału w V edycji Podyplomowych Studiów Uzupełniających dla Osób Wykwalifikowanych - nabór trwa do 22 marca 2024r.

Nabór na kolejną VI edycję planowany jest na czerwiec 2024, a początek zajęć na październik 2024.

Zapraszamy!

Wypełnienie formularza rekrutacyjnego oraz dokonanie opłaty wpisowej jest równoznaczne z rezerwacją miejsca. Oficjalną decyzję o przyjęciu, umowę o świadczenie usług edukacyjnych oraz szczegółowy plan zajęć otrzymują Państwo drogą mailową po zakończeniu rekrutacji.

Program studiów podyplomowych został stworzony dla osób pełniących funkcję Osoby Wykwalifikowanej, posiadających tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera, lekarza lub inny równorzędny, uzyskany w obszarze obejmującym co najmniej jedną dyscyplinę naukową z dziedziny nauk biologicznych, chemicznych, medycznych lub weterynaryjnych; w stosunku do których wymagane jest uzupełnienie wiedzy i umiejętności w zakresie następujących przedmiotów: fizyki, chemii ogólnej i nieorganicznej, chemii organicznej, chemii analitycznej, chemii farmaceutycznej obejmującej analizę produktów leczniczych, biochemii ogólnej i stosowanej (medycznej), fizjologii, mikrobiologii, farmakologii, technologii farmaceutycznej, toksykologii oraz farmakognozji (artykuł 48, Ustawa z dnia 7 czerwca 2018 o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne Dz.U. poz. 1375).

Do postępowania kwalifikacyjnego może zgłosić się Kandydat nieposiadający tytułu magistra farmacji, ale posiadający tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera, lekarza lub inny równorzędny, uzyskany w obszarze obejmującym co najmniej jedną dyscyplinę naukową z dziedziny nauk biologicznych, chemicznych, medycznych lub weterynaryjnych (artykuł 48, Ustawa z dnia 7 czerwca 2018 o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne Dz.U. poz. 1375).

Jednostka szkoląca kwalifikuje na studia osoby spełniające wymagania. Ponadto, w przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Rekrutacja odbywa się wyłącznie drogą on-line.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe wypełniają formularz elektroniczny (rejestracyjny) i załączają skany poniższych dokumentów:

1. podpisany dyplom ukończenia studiów wyższych (prosimy o sprawdzenie, czy dyplom został przez Państwa podpisany - miejsce pod zdjęciem)
  2. dowód opłaty wpisowego w wysokości 300 zł (wpisowe podlega zaliczeniu w poczet czesnego, ale nie podlega zwrotowi w przypadku niepodjęcia studiów podyplomowych, względnie zrezygnowania z nich w pierwszym semestrze) - informacje szczegółowe - zakładka Opłaty

W przypadku wątpliowści związanych z przyjęciem na studia prosimy o kontakt z:

dr Magdaleną Paczkowską-Walendowską

e-mail: mpaczkowska@ump.edu.pl

Program kształcenia

Zajęcia prowadzone są w trybie niestacjonarnym w wymiarze 224 godzin, trwają dwa semestry (13 spotkań weekendowych) pozwalają na uzyskanie 30 punktów ECTS.

Zajęcia będą realizowane w całości w formule on-line.

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ

Harmonogram zjazdów - edycja 5 - semestr I - już wkrótce

1. 23-24.03.2024
2. 6-7.04.2024
3. 20-21.04.2024
4. 11-12.05.2024
5. 25-26.05.2024
6. 8-9.06.2024
7. 15-16.06.2024

Semestr II - zostanie podany w późniejszym terminie.

Harmonogram zjazdów - edycja 4 - semestr I:

1. 28-29.10.2023 r.

2. 04-05.11.2023 r.

3. 25-26.11.2023 r.

4. 09-10.12.2023 r.

5. 13-14.01.2024 r.

6. 27-28.01.2024 r.

7. 10-11.02.2024 r.

Semestr II - zostanie podany w późniejszym terminie.

Warunkiem ukończenia studiów jest obecność na wykładach, seminariach i ćwiczeniach (słuchacz jest zobowiązany do wzięcia udziału w 80% zajęć), uzyskanie zaliczeń z objętych planem przedmiotów i pozytywnych ocen egzaminów cząstkowych w określonych terminach.

Edycja V

Opłata za udział w studiach wynosi 8900 zł, którą to kwotę słuchacze będę zobowiązani do uiszczenia jednorazowo do dnia 13 marca 2024 roku lub w dwóch równych ratach po 4450 zł przy założeniu:

I rata do dnia 13 marca 2024 roku,
II rata do dnia 30 września 2024 roku.

Płatność za studia odbywa się na indywidualne subkonto wskazane w umowie podpisywanej z każdym sluchaczem po zakończeniu rektutacji.

Wpisowe (płatne na etapie rekrutacji): 300 zł - podlega zaliczeniu w poczet czesnego, ale nie podlega zwrotowi w przypadku niepodjęcia studiów podyplomowych, względnie zrezygnowania z nich w pierwszym semestrze.

Opłaty wpisowego należy dokonać na konto Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu:

z dopiskiem - SP dla Osób Wykwalifikowanych, ed. V, imię i nazwisko uczestnika, KSP0000115

Rabat w wysokości 10% dla pracowników firm farmaceutycznych współpracujących z UMP (weryfikowane w trakcie rekrutacji przez kierownika studiów). Przed przystąpieniem do rekrutacji należy skontaktowac się z dr Magdaleną Paczkowską-Walendowską celem weryfikacji i uzyskać zgodę mailową na przyznanie rabatu.

Zarządzenie Rektora nr 3/24

Kadra dydaktyczna

Zajęcia poprowadzi renomowana, aktywna zawodowo kadra doświadczonych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Medycznego im. K. Macinkowskiego w Poznaniu:

prof. dr hab. Judyta Cielecka-Piontek - kierownik studiów

dr Agnieszka Zeidler

Najważniejsze pytania i dokumenty

prof. dr hab. Judyta Cielecka-Piontek

Zapraszamy do udziału w Podyplomowych Studiach Uzupełniających dla Osób Wykwalifikowanych.

Studia adresowane są do osób pracujących w branży farmaceutycznej, które będą odpowiedzialne za zarządzanie procesem wytwarzania produktu leczniczego. Celem studiów będzie uzupełnienie wiedzy i umiejętności dla pełniących funkcję Osoby Wykwalifikowanej (zgodnie z artykułem 48, Ustawy z dnia 7 czerwca 2018 o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne Dz.U. poz. 1375).

Zajęcia poprowadzą renomowani wykładowcy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Serdecznie zapraszam!

prof. dr hab. Judyta Cielecka-Piontek