22/06/2022

W dniu 21 czerwca 2022 r. mieliśmy przyjemność gościć w pięknych murach Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej w ramach spotkania poświęconego nowemu kierunkowi studiów podyplomowych INWESTOWANIE I PROJEKTOWANIE W OCHRONIE ZDROWIA. Studia współtworzą dwie znakomite uczelnie – Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Na zaproszenie Pani Dziekan, prof. PP dr hab. inż. arch. Ewy PRUSZEWICZ-SIPIŃSKIEJ oraz Prodziekan ds. kształcenia, dr inż. arch. Agaty GAWLAK w spotkaniu udział wzięły Pani Prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Kształcenia Podyplomowego UMP, prof. dr hab. n. med. Ewa WENDER-OŻEGOWSKA, Kierownik Studiów Podyplomowych i Kształcenia Ustawicznego UMP, mgr Anna LEWCZUK oraz Pani mgr Natalia GÓRSKA, Specjalista ds. administracyjnych PP.

Tematyka studiów będzie dotyczyła inwestycji i projektowania w ochronie zdrowia, a mianowicie uwarunkowań formalno-prawnych, ekonomicznych i technologicznych w projektowaniu obiektów ochrony zdrowia, analizy i projektowania szczególnych obszarów funkcjonalnych w szpitalu, healing environment, optymalizacji projektów inwestycyjnych, czy nowoczesnych technologii w ochronie zdrowia. Studia adresowane będą do menadżerów placówek medycznych, projektantów, dyrektorów szpitali, lekarzy zarządzających obiektami ochrony zdrowia, lekarzy prowadzących prywatne praktyki lekarskie oraz osób zainteresowanych tematyką studiów.

Nabór na I edycję studiów planowany jest na styczeń 2023 r., a pierwsze zajęcia w ramach studiów na marzec 2023 r.

Zdjęcie ze spotkania w dniu 21 czerwca 2022 r. w ramach uruchomienia nowego kierunku studiów. Na zdjęciu: prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska, prof. PP dr hab. inż. arch. Ewa Pruszewicz-Sipińska oraz dr inż. arch. Agata Gawlak.